WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات شماست.
سلام وقت بخیر چه کمکی از ما ساخته است؟
آشنایی با LOI یا سند استعلام بها
دی 5, 1398
آشنایی با BCL یا نامه تاییدیه بانک
دی 7, 1398

به نقل از اسپوتنیک روسیه، رستم ژیگانشین نماینده تجاری روسیه در ایران، گفت: سهم تبادل حساب‌های متقابل بین روسیه و ایران با استفاده از ارزهای ملی از ۵۰ درصد فراتر رفته است.

پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته بود که مسکو و تهران توافق کرده اند که کار را برای گسترش پرداختهای مستقیم با ارزهای ملی گسترش دهند. رئیس جمهور ایران، حسن روحانی به نوبه خود، گفت که استفاده از ارزهای ملی به گسترش روابط کمک می‌کند؛ عبدالناسر همتی رئیس بانک مرکزی ایران، اظهار داشت که دو کشور در حال دور شدن از استفاده از دلار هستند.

ژیگانشین با اشاره به رشد گردش حساب‌های متقابل در ارزهای ملی گفت: اگر در سال ۲۰۱۸ با ارزهای ملی حسابذهالی مالی کمی بیشتر از ۴۰٪ بوده باشد، پس در سال ۲۰۱۹ جاری این رقم از ۵۰٪ فراتر می‌رود.

وی با اشاره به رشد گردش حساب‌های متقابل ارزهای ملی گفت: موضوع استفاده از ارزهای ملی برای تجارت و همکاری اقتصادی بین روسیه و ایران مهم است.

نماینده تجاری روسیه در تهران همچنین با اشاره به گردش مالی تجارت دو کشور خاطرنشان کرد: در ده ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته و بالغ بر ۱.۶۷ میلیارد دلار بوده که این در حال نزدیک شدن به گردش مالی برای کل سال گذشته است. در سال ۲۰۱۸ حدود ۱.۷ میلیارد دلار گردش مالی بین دو کشور بوده است.

به گفته وی، از طرف روسیه، بخش عمده صادرات روغن آفتابگردان، ذرت، جو، گوسفند است و علاوه بر محصولات کشاورزی الوار، تجهیزات الکتریکی، فولادی، حمل و نقل ریلی را در بر می‌گیرد.

رستم ژیگانشین خاطرنشان کرد: پنیرهای یخ زده، خیار، گوجه فرنگی، کیوی، کلم، انگور، میوه‌های خشک، کشمش، پسته و سایر سبزیجات و میوه‌ها از ایران به روسیه تحویل داده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *