WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات شماست.
سلام وقت بخیر چه کمکی از ما ساخته است؟
aademc قرارداد تجاری بین المللی
آشنایی با قرارداد تجاری بین المللی
مرداد 26, 1398
aadenc-Investigation of Guarantees in International Contracts
بررسی ضمانتنامه ها در قراردادهای بین المللی
مرداد 27, 1398

با گسترش ابزار های دیجیتال و اینترنت در بین جوامع روش های بازاریابی به کلی دگرگون شده است . در این بخش ما به نحوه پیدا کردن خریداران خارجی بر اساس روش های دیجیتالی میپردازیم . این روش ها نسبت به روش های سنتی بسیار مقرون به صرفه تر و متنوع تر هستند.

روش های دیجیتالی نسبت به روش های سنتی به بودجه کمتری نیاز دارند.  با توجه به رشد استفاده از این روش ها , می توانید انتظار بازخورد های بیشتری را نسبت به سرمایه گذاری خود داشته باشید.

معرفی روش های دیجیتال برای جذب خریداران خارجی :

تبلیغات گوگل ادورز:

جستجو امری است که همیشه ما برای دریافت پاسخ به سوالات خود پیش می گیریم . امروزه سامانه تبلیغاتی گوگل رتبه اول را در بین سایر پلتفرم های ایتترنتی دارد. رشد روز افزون این ابزار می تواند دروازه ورود شما به بازار باشد. برای استفاده از این ابزار شما نیاز به یک وب سایت و صفحه فرود دارید . نرخ تبدیل مشتری در این روش بسیار بالاست . بخصوص اگر توسط تیمی مجرب مدیریت شود .

بازاریابی ایمیلی :

بسیاری از بازرگانان و خریداران برای رد و بدل اطلاعات بجای فکس از ایمیل استفاده می کنند . بسیاری از تاجرین بخصوص در کشور های توسعه یافته و کشور های در حال توسعه شرق اسیا از این ابزار به صورت روزانه استفاده می کنند . شما برای پیدا کردن خریداران خارجی خود تنها نیاز به ایمیل مسئول خرید یا فرد تصمیم گیر در شرکت مورد هدف خود را دارید. هر چند بدست آوردن این ایمیل ها می تواند بسیار دشوار باشد اما شما همچنین می توانید از ایمیل واحد های فروش نیز استفاده کنید .

بخصوص اگر واحد مورد نظر کوچک باشد . هزینه ارسال این روش بسیار ارزان تر از سایر روش ها است. اما به یاد داشته باشید بایستی برای دریافت یک پاسخ مناسب در چندین دوره افراد را مورد توجه پیام های خود قرار دهید . قبل از انجام این کار حتما از یک مشاور در رابطه با نحوه کار پرسش کنید تا نتایج موثرتری را بدست بیاورید.

بازاریابی محتوایی :

امروز دنیای محتوا در حوزه دانش پادشاهی می کند . این جمله که محتوا پادشاه است را شنیده اید؟ بسیاری از خریداران و بازرگانان برای رفع سوالات و حتی افزایش دانش خود در رابطه با پیشرفت ها و حتی جزئیات یک کالا به دنبال محتوای ناب و یکتا می گردند آن هم بیشتر از طریق اینترنت.

اگر شما بواسطه دانش مجموعه خود یک وب سایت یا وبلاگ برای محصولات خود ایجاد کنید و محتوای مناسب تهیه کنید می توانید پس از یک دوره نتایج شگفت انگیزی را دریافت کنید . همیشه به یاد داشته باشید محتوای خوب می تواند به مشتری در درک اینکه شما واقعا چه مزایایی دارید کمک کند.

وب سایت های B2B :

ثبت محصولات شما در شبکه B2B می تواند میزان سفارشات را به طور چشم گیری افزایش دهد. شما برای استفاده از این ابزار می توانید با کمی سلیقه و استفاده از محتوا انگیزشی و تبلیغات غیر مستقیم دستاورد قابل قبولی را دریافت کنید. انتخاب شبکه به نوع کالا و کشور مقصد شما بستگی دارد. بهتر است قبل از انجام این کار در رابطه با هدف خود تحقیق جامعی داشته باشید اما وب سایت علی بابا و صفحه اروپا می تواند اولین گام برای بازاریابی و پیدا کردن خریداران خارجی محصولات شما باشد.

تبلیغات پیامکی:

امروزه موبایل ها خود را به بخش جدایی ناپذیر از زندگی روزمره انسان ها تبدیل کرده اند. بخش بزرگی از زمان ما به استفاده از این ابزار تخصیص داده شده است. دسترسی به شماره همراه تاجرین و خریداران خارجی برای بسیاری از افراد امری بسیار دشوار و در برخی موارد غیر ممکن تبدیل شده است. اما شما با دستیابی به شماره یک تاجر می توانید اطلاعات مورد نیازی و پیام های انگیزشی خود را به آنها انتقال دهید و آنان را با خود همراه کنید. نکته کلیدی در ارسال پیامک تبلیغاتی در نحوه ارتباط و فرد ارسال کننده این پیام می باشد . شما یک پیام تبلیغاتی از دیجی کالا را نسبت به یک شرکت و یا فرد ناشناخته ارجح تر و مطمئن تر می پندارید.

روش ویژه:

بسیاری از موسسات بازرگانی , اتاق های بازرگانی و شرکت های واسطه ای روزانه با بسیاری از شرکت ها و فعالان بازار در حال تبادل اطلاعات و معامله اند . شما می توانید برای پیدا کردن خریداران خارجی با استفاده و کمک گرفتن از این موسسات به ازای اطلاعات مشتریان نهایی در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و صادرات خود را نهایی کنید. این شرکت ها و موسسات اطلاعات محصولات شما را دریافت می کنند و آن را به مشتریان و بازرگانان خود ارائه می دهند و با آنها وارد گفتگوی تجاری می شوند و با توجه به مزایای شما بهترین و مناسب ترین مشتریان را به شما معرفی می کنند . تنها گامی که شما نیاز به برداشتن دارید انجام مذاکرات نهایی و ارسال کالا و دریافت وجه ان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *